...

Płyta czy drewno?

Meble z naturalnego drewna wracają do łask. Pasują bowiem w zasadzie do każdego wnętrza, a przy tym są bardzo trwałe. Mimo, że kosztują więcej, niż ich odpowiedniki z płyty meblowej, okazuje się, że jest to opłacalna inwestycja, zwłaszcza w dłuższej perspektywie.

Historia mebli jest nierozdzielnie związana z drewnem. Od zawsze były one wykonywane z tego surowca. Na początku przez cieśli – na wpół rzemieślników, a na wpół artystów. Później, w erze przemysłowej sytuacja się zmieniła – meble zaczęły wyjeżdżać z fabryk.

Dzięki wynalezieniu specjalnych płyt, ich koszt znacznie się zmniejszył. Niestety, jakość takich mebli pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego od kilku lat można na nowo zaobserwować rosnące zainteresowanie meblami wykonanymi od początku do końca z naturalnego drewna. Co prawda, zawsze cieszyły się one popularnością wśród najbardziej świadomych klientów, ale obecnie zyskują też sympatię przeciętnego Kowalskiego.

Drewno jest:

  • ciepłe
  • trwałe i odporne na uszkodzenia
  • łatwe w renowacji
  • hipoalergiczne
  • można zmieniać jego kolor
  • są długowieczne
  • w pełni biodegradowalne

Drewno jest przede wszystkim ciepłe i bardzo trwałe. Wykonane z niego meble są odporne na uszkodzenia, a jeśli już do nich dojdzie (np. przez zarysowanie), można je bez problemu odrestaurować. Niektórzy mogą się obawiać, że przez to ich meble im się znudzą. Nic bardziej mylnego! W przypadku mebli z drewna, można stosunkowo łatwo zmienić ich kolor przez zastosowanie specjalnych lakierów. Zalety tego surowca doceniają też rodzice – wykonane z niego meble są bowiem w pełni hipoalergiczne.

Podsumowując: jedyną zaletą mebli z płyty nad meblami z drewna jest niższa cena tych pierwszych. Jednak jeśli nie chcemy co dwa-trzy sezony wymieniać wyposażenia naszego domu, to w ostatecznym rozrachunku meble z drewna i tak okażą się dużo bardziej opłacalne.

Zobacz ofertę : Meble dębowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Płyta czy drewno?”