...

SKÓRY NATURALNE

SKÓRY NATURALNE

Skóry naturalne to synonim bogactwa, a zarazem piękna i elegancji. Meble, które są wykonane ze skóry prawdziwej posiadają znakomite właściwości termoizolacyjne. Jest to tkanina, która jako jedyna wchłania wilgoć człowieka, po czym oddaje ją do otoczenia. Jest materiałem delikatnym, przyjemnym w dotyku i miękkim o strukturze doskonałej. W naszej ofercie znajdą Państwo różne wybarwienia skór, dzięki którym można stworzyć meble wyjątkowe o niepowtarzalnym stylu. Trzeba jednak pamiętać, iż skóra prawdziwa to tkanina w pełni naturalna i tak też ją trzeba traktować. Należy zatem zapewnić jej odpowiednią konserwację i pielęgnację, aby materiał zachował swoją kondycję na długie lata użytkowania.

Wszystkie dostępne materiały:

1.Skóry naturalne STANDARD

typu MADRAS produkcji włoskiej

2.Skóry naturalne PELLE:

+ 15% dopłaty

do ceny standardowej

3.Skóry naturalne PELLE ANTYK:

+ 15% dopłaty

do ceny standardowej

4.Skóry naturalne PAMELO:

+ 40% dopłaty

do ceny standardowej

Więcej informacji…
Bez wątpienia faktem jest, że przemysł skórzany jest znany człowiekowi od dawien dawna. Prawdą jest, że skórę pozyskiwać można niemal ze wszystkich zwierząt, gadów, ptaków i ryb w tzw. procesie garbowania. Pozyskiwanie skór do produkcji mebli ma już naprawdę długoletnią tradycję i aktualnie wykorzystuje się w tym celu na skalę przemysłową głównie skóry bydlęce. Ich głównym atutem jest bez wątpienia niepowtarzalny charakter (każda skóra jest inna), który jest dowodem na naturalność pochodzenia.
 
Kolejnym walorem skóry naturalnej jest fakt, iż jest bardzo przyjazna dla alergików. Nie pozwala na penetrację alergenów zwierzęcych i tych znajdujących się w kurzu, a ponadto nie pochłania zapachu tytoniowego. Skóra bardzo dobrze adaptuje się w każdych warunkach, w przeciwieństwie do skaju – nie przewyższa temperatury ciała osoby siedzącej na niej. Potrafi ona pochłaniać wilgoć, po czym oddać ją do 25% swojej wagi, dzięki czemu jej kolejną zaletą jest regulacja wilgotności w danym pomieszczeniu.
 

Skóra naturalna jest bardzo łatwa w czyszczeniu – zazwyczaj wystarczy przetrzeć miejsce zabrudzenia wilgotną ściereczką bez żadnych środków wspomagających. Trwałość mechaniczna skóry jest ogólnie znana, więc każdy kto o nią dba może cieszyć się jej dobrym wyglądem przez długie lata. Zaleca się, aby ją czyścić i konserwować średnio co 4-6 miesięcy. Pierwszej konserwacji powinno się dokonać tuż po zakupie mebla, co znacznie zapobiega powstawaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń i ułatwia kolejne czyszczenie skóry.

Informujemy ze wybór indywidualnej kolorystyki z pośród naszej oferty materiałowej, wybarwień drewna oraz skór naturalnych wpływa na indywidualny charakter zamawianego przedmiotu i podlega pod art 38. Ustawa o prawach konsumenta.