...

SKÓRY SYNTETYCZNE

Skóra syntetyczna – jest znana od wielu lat. Jest to materiał wyglądający jak skóra naturalna.Ponieważ skóra naturalnego pochodzenia jest droga a jej obróbka bardzo kosztowna, człowiek wpadł na pomysł stworzenia materiału zastępczego.

Obecnie stosowana jest we wszystkich dziedzinach ,w których pojawiła się skóra naturalna i jest jej tańszą alternatywą. Producenci ciągle dążą do tego, aby w jak największym stopniu skóra syntetyczna naśladowała powierzchnię skóry prawdziwej.

Zaletą skóry syntetycznej jest fakt, iż jest ona – w przeciwieństwie do skóry naturalnej – odporna na środki czyszczące na bazie rozpuszczalników, dzięki czemu można je śmiało stosować do przemywania jej powierzchni.

Inne określenia ekoskóry:

  • skaj, vinyl, pelliccia artificiale, piel artificial.

W wielu przypadkach pojawia się ona w formie oznaczenia jako poliamid lub poliester. Często nie łatwo ją odróżnić od skóry naturalnej. Najnowsze ekoskóry tworzone są na bazie powłoki poliuretanowej. Ich wierzchnia warstwa ma wytłaczany wzór do złudzenia przypominający naturalną skórę. Dlatego bardzo często jest ona wykorzystywana w produkcji np. mebli i prezentuje się naprawdę znakomicie.

Informujemy ze wybór indywidualnej kolorystyki z pośród naszej oferty materiałowej, wybarwień drewna oraz skór naturalnych wpływa na indywidualny charakter zamawianego przedmiotu i podlega pod art 38. Ustawa o prawach konsumenta.