...

Poznaj wszystkie funkcje nowoczesnych mebli wypoczynkowych.

MEBLE Z FUNKCJĄ RELAX

Jakie funkcje mogą mieć meble wypoczynkowe?

Oprócz wygodnych foteli i podłokietników, w zestawie takich mebli znajdują się również elementy relaksacyjne, takie jak regulowane zagłówki i wysuwane podnóżki. Najpopularniejszą cechą jest możliwość zmiany kształtu i rozmiaru wypoczynku. Są to małe, ale ważne szczegóły, które zmieniają ogólny wygląd mebla i wpływają na jego wrażenie. Jedną z najbardziej poszukiwanych opcji personalizacji przez konsumentów chcących zakupić sofę lub narożnik jest możliwość zmiany pozycji i kąta zagłówka. Jest to bowiem element, który pozwala na wydajny odpoczynek.

Meble wypoczynkowe o wysokim komforcie użytkowania można uzupełniać o praktyczne rozwiązania takie jak:

  • funkcja spania – możliwość wykorzystania wypoczynku do spania,
  • pufa – dostawienie jej powiększy całkowitą powierzchnię,
  • pojemnik na pościel, dzięki któremu możesz mieć praktyczny schowek,
  • funkcja Relax manualna lub elektryczna – wyposażona w mechanizm, który kąt nachylenia reguluje się za pomocą własnych mięśni lub w przypadku wersji elektrycznej uruchamiana za pośrednictwem specjalnych przycisków,
  • gniazdko elektryczne, bądź listwa zasilająca da Ci wygodę podczas korzystania z urządzeń elektronicznych takich jak laptop,
  • dodatkowe wyposażenie takie jak: port USB, półka na boczku czy uchwyt na kubek,
  • szezlong, dzięki któremu zapewnisz sobie dodatkowe miejsce do wypoczynku,
  • wyspa, która nada lekkości wypoczynkowi,
  • wbudowane światła LED dodadzą ciekawego wyglądu,
  • barek – miejsce na przechowywanie płynów i nie tylko. 

Dzięki samodzielnemu ustaleniu składu zestawu wypoczynkowego można stworzyć indywidualne meble i niepowtarzalną kompozycję. Czy chcesz mieć tylko sofę w salonie, czy narożnik i fotel – to zależy od Ciebie.

Meble z funkcją Relax – czy warto?

Zestawy relaksacyjne pozwalają na odprężenie się w pozycji, którą najbardziej lubisz lub która w danym momencie najbardziej Ci odpowiada. Kąt nachylenia podnóżka można regulować, aby zapewnić znaczną ulgę zmęczonym nogom i stopom. Podniesienie nóg poprawi krążenie krwi i wspomoże ogólną wydajność organizmu. Z drugiej strony, odpowiednio dostosowane oparcie może bezpośrednio odciążyć kręgosłup, co jest szczególnie korzystne dla osób pracujących fizycznie, a dla bardziej wymagających jest dostępna funkcja masażu.

Fotel z funkcją relak, relax

Od pierwszego dnia, kiedy meble będą w Twoim domu zobaczysz różnicę. Samo przeglądanie codziennej gazety czy Internetu lub praca na laptopie w wygodnym fotelu to przyjemność. Oglądanie telewizji to też nie lada gratka, a relaks w komfortowych warunkach to już inny wymiar. Klasyczne narożniki o kojących właściwościach, duże sofy i fotele telewizyjne z wysuwanymi podnóżkami i regulowanym oparciem oferują komfort, na który każdy zasługuje.

Inną zaletą tego typu mebli do salonu jest to, że kiedy goście przychodzą, może on sprawiać klasyczne wrażenie zwykłego zestawu do salonu. Jednak w codziennym życiu tego typu meble można rozbudować, aby zapewnić sobie obszerny, “pojemny” komfort. Jest to idealne rozwiązanie dla osób preferujących połączenie komfortu i współczesnych rozwiązań.