...

7 największych błędów przy wyborze wypoczynku. Przeczytaj zanim kupisz kanapę!

narożnik sofa kanapa regulowane zagłówki

Zakup dobrej jakości mebli wypoczynkowych to świetna inwestycja. Nie tylko zapewnią one komfortowy odpoczynek, lecz również ozdobią pokój przykuwając uwagę wszystkich wchodzących do niego gości. Wiele osób popełnia jednak błąd zapominając o kilku kluczowych kryteriach, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem kanapy. Oto najważniejsze z nich:

Wielkość mebla

Nieumiejętnie dobrana pod kątem wielkości kanapa będzie nie tylko niepraktyczna, ale również nie zaprezentuje się dobrze. Należy wziąć oczywiście pod uwagę wielkość przestrzeni, a także funkcję, jaką ma spełniać mebel. Jeśli salon służy jednocześnie jako sypialnia, praktyczną opcją może okazać się funkcja spania. Za dnia kanapa będzie wygodnym siedziskiem, a w nocy zmieni się w łóżko. W niewielkich wnętrzach sprawdzi się dobrze dwuosobowa sofa.

Kolor

Kolor mebla to również bardzo istotny element. Jeśli nie zostanie dobrany do reszty wystroju, nie będzie po prostu pasował do aranżacji pomieszczenia. W skandynawskich wnętrzach warto postawić na odcienie bieli, szarości czy beżów. Miłośnicy oryginalnych rozwiązań, którzy od minimalizmu wolą wyraziste akcenty, mogą wybrać np. kanapy z charakterystycznym wzorem. Warto pamiętać o tym, że gdy jeden element wystroju zdecydowanie się wyróżnia, inne powinny być bardziej stonowane. Setki różnych kolorów znajdziesz u nas. Kliknij poniżej i zobacz!

OFERTA KOLORYSTYCZNA MEBLI

Tkanina

Częstym błędem jest kupowanie mebli, które wyglądają ładnie, lecz wykonane są ze słabej jakości tkanin. Przed zakupem sofy należy dowiedzieć się, z jakiego materiału wyprodukowane zostało obicie. Najlepszym wyborem będą tkaniny plamoodporne – w końcu meble wypoczynkowe są podatne na różne zabrudzenia. Muszą być też odporne na ścieranie i blaknięcie, by prezentowały się dobrze przez wiele lat.

TKANINY PREMIUM – DOPŁATA 25%

Konstrukcja

Nie wolno patrzeć jedynie na to, czy mebel na pierwszy rzut oka wydaje się być miękki i sprężysty. Najbardziej istotne elementy składowe to ukryty w środku stelaż, rodzaj wypełnienia oraz system wspierający siedzisko i oparcie. Dwa podobne do siebie z pozoru modele mogą mieć zupełnie inną konstrukcję, a co za tym idzie – cenę. To właśnie stabilny stelaż przesądza o komforcie użytkowania i trwałości kanapy.

Wypełnienie

W kanapach można stosować różne rodzaje wypełnienia. Spotykanym w luksusowych meblach rodzajem jest gęsie pierze, którego cena jest jednak wysoka. Dostępne są też nowoczesne i tańsze modele z wypełnieniem z pianek. Powszechnie stosuje się pianki poliuretanowe lub wysokoelastyczne, które szybko odzyskują swój pierwotny kształt. Zapewniają wysoki komfort wypoczynku i wyróżniają się szybką reakcją na zmianę pozycji ciała.

Dodatkowe udogodnienia

Warto pamiętać o tym, że podczas wyboru mebli wypoczynkowych najważniejsze jest skupienie się na ich aspektach praktycznych. Powinny one w końcu być przede wszystkim funkcjonalne. Każdy musi zastanowić się nad tym, jakich udogodnień oczekuje i które będą faktycznie przez niego wykorzystywane. Ciekawą opcją jest np. narożnik z funkcją relax. Funkcja relax posiada zaawansowane możliwości regulacji – użytkownik może zmieniać kąt nachylenia oparcia i podnóżka, a także regulować zagłówek.

Dodatki

Kupując kanapę warto zastanowić się od razu nad tym, czy znajdujące się w domu dodatki będą do niej pasowały, czy może trzeba będzie kupić nowe. Dobrane do niej poduszki czy koce stanowią nie tylko ważny element wystroju, ale również uprzyjemniają domownikom wypoczynek. Powinny więc być miękkie i atrakcyjne wizualnie.

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi przybliżyły Cię do wyboru swojego wymarzonego wypoczynku. Jeśli szukasz inspiracji oglądnij nasze produkty na stronie.